avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate ionelaagapie

Activitate ionelaagapie

Răspuns la discuția Program de vizita
Astept raspuns din luna martie pentru ca am cerut in instanta reducerea programului si sa pot scoate copilul din tara(e copil operat pe inima si mai are nevoie de o operatie)dar inca nu am primit data de incepere a procesului,acum fiind si vacanta..tocmai din septembrie..am zis sa anunt politia in ideea de a nu veni in lipsa noastra de a cere copilul noi fiind plecati sa nu anunte politia de disparitia copilului..Are program stabilit in primul week end si in al treilea din luna,acum nu a venit si urmatorul week end sa l vada ar fi pe 19 iul,noi am pleca pe 12iul si ne am intoarce pe 26...Va multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Program de vizita
Avem progam de vizita ,dar de cand am divortat,tatal a luat copilul de 3 ori,de 2 ori a vrut sa fiu si eu prezenta,de 1an de zile nu stiu nimic de el...doar ca e plecat in strainatate...o sa i anunt pe parintii lui ca vom pleca in concediu...Va multumesc!!
Chiar daca tatal nu respecta programul?mai exact nu vine deloc sa l vada?daca anunt la politie ca plec?
Răspuns la discuția Program de vizita
Revin cu o intrebare,daca avem custodie comuna,trebuie sa anunt ca plec cu copilul 2 sapt din oras?Ma gandeam ca trebuie sa i anunt macar pe fostii socrii ca plec cu copilul,daca tatal copilului nu da nici un semn...in zilele urmatoare ma duc sa i fac plangere pt neplata pensiei alimentare,si ma gandesc ca primind de la politie "ceva",fostii socrii sa nu ia legatura cu fostul sot,si sa mi ceara copilul chiar cand suntem in concediu..
Răspuns la discuția Program de vizita
Multumesc
Răspuns la discuția Program de vizita
Nici daca ameninta ca vine cu executor judecatoresc?Copilul nu stie ce inseamna "tata",am incercat sa i spun cine este tatal lui,sa l pregatesc in ideea ca poate vine si va vrea sa l ia ,dar el spune ca nu vrea sa plece de langa mami,mamaie si tataie(locuim cu parintii mei).El sta cu mami..
Buna ziua...daca sunt divortata de 2ani jum,cu un copil de 4ani,care in tot acest timp tatal copilului l a vizitat de 3 ori,si de 2 ori in prezenta mea...vine sa si vada copilul)nu l am mai vizitat de 1an,neplatit pensie alim de 5 luni) si copilul nu vrea..ca nu l cunoaste..nu are nici o relatie cu el..practic e "nenea",il poate obliga sa plece cu el(fostul sot pe copil la program de vizita?)
Răspuns la discuția Neplata pensiei alimentare
Multumesc...are 5 luni de neplata..
Buna ziua..dupa cate luni de neplata pensiei alimentare pot face plangere la politie?
Va multumesc frumos!Cu siguranta asa voi face
Multumesc frumos!!