avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate josanunina

Activitate josanunina

Răspuns la discuția Stagiatura
Tine loc de diploma de licenta*
Discuție Stagiatura
Buna ziua
Ma aflu in Italia, vreau sa incep sa fac practica aici. Pentru asta am nevoie de adeverinta care tine loc de licenta,care este la facultate. Personal, nu imi convine sa merg sa o iau, dar daca as face o procura aici/mandat la un notar prin care sa desemnez pe cineva sa mearga in locul meu?Dupa ar trebui sa o traduc? O declaratie sub semnatura mea nu cred ca ar fi suficienta ?!
Răspuns la discuția Tema licenta
multumesc
pana la urma mi-am ales "Cetatenia in dreptul international. Redobandirea cetateniei romane de catre cetatenii moldoveni"
Discuție practica
Buna ziua! sunt studenta ,anul IV, in cadrul Facultatii de Drept UBB si m-ar interesa sa fac practica intr-un cabinet de avocatura din Cluj .Daca este cineva interesat, va rog sa-mi scrieti (ninutza_15@yahoo.com).
Discuție Tema licenta
Buna! vreau sa-mi scriu licenta in domeniul dreptului international public..m-am gandit la 2 teme ,imi puteti sugera si dvs niste teme ,poate mai interesante? Multumesc
Răspuns la discuția Trecerea frontierei
e caz real, sa nu fi fost ,nu eram atat de curioasa..vreau doar sa stiu daca persoana respectiva nu va avea probleme la vama...legal, ma gandesc ca este ok,acum depinde de vamesi..am vrut sa mai aud parerea cuiva
Buna! imi puteti spune va rog daca de exemplu ai o vanataie la un ochi s-ar putea sa ai probleme atunci cand treci frontiera? sa zicem ca e foarte evidenta ,persoana respectiva nu are antecedente,a fost o mica neintelegere, deci nu este ceva in vizorul autoritatilor din nici o tara ...vreau sa stiu daca s-ar putea lega de asta si daca mai bine ar fi sa spuna ca a fost un accident,adica sa inventeze ceva..Multumesc