avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Activitate dandan2

Activitate dandan2

Răspuns la discuția Plata cheltuielilor de judecata
Desigur as alege varianta a doua mai ales ca de la proununtarea sentintei a trecut deja aproape un an si cine stie poate o minune se intampla si trec 3 ani,insa vreau sa stiu daca solicitarea va veni din partea celui care a castigat vor fi insotite aceste cheltuieli de judecata automat si cu cheltuieli datorate executorului judecatoresc?Si daca da la ce suma se ridicaaceste onorarii.....e un procent anume stabilit prin lege?
Buna ziua,daca ma puteti ajuta cu un raspuns in privinta platii unor cheltuieli de judecata.In fapt este vorba despre un proces pe care l-am pierdut printr-o decizie irevocabila la Curtea de Apel fiind obligat si la plata unor cheltuieli de judecata.Decizia a fost data in luna a-7-a 2013 si pana in prezent nu am primit nicio notificare din partea celui care a castigat.Ezte vorba de un angajator institutie bancara.Ce ma sfatuiti sa fac ptr. a nu ajunge la eventuale penalizari sau taxe executoresti,astept in continuare o notificare din partea celui care castigat procesul sau solicit eu sa-mi comunice modalitatea in care sa le achit aceste cheltuieli de judecata.Pe de alta parte din cate stiu,daca in 3 ani nu-mi solicita acesti bani datoria se prescrie.Va multumesc!