avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Activitate irina201444

Activitate irina201444

Multumesc pentru raspuns, nu as vrea sa indepartez copilul de tatal ei, din contra as fi de acord sa suport costurile calatoriei si sederii lui la noi de 2-3 ori pe ani, pe ce perioada doreste el, de aceea as spera la mediere...insa daca el nu ar fi de acord, ma intrebam daca faptul ca nu detin locuinta personal in Romania ci intr-o tara din UE sa ma ajute. nici el nu detine locuinta in Ro.
Buna ziua, am o intrebare referitoare la restabilirea domiciliului minorului, care se afla la domiciliul parintilor mei ,unde il am si eu ( mama) in prezent, si pentru care avem custodie comuna. cum ar trebui sa procedez, daca eu lucrez in strainatate cu contract permanent si doresc sa imi achizitionez o locuinta aici ( in strainatate ) Tatal fetitei are program de vizita stabilit, pe care insa nu l-a respectat niciodata, iar ultima oara cand a vizitat-o a fost in decembrie 2013. Fetita este in varsta de 3 ani. Nu are inca pasaport. Ce cale as putea merge? Ma gandesc la mediere, insa daca el nu accepta si nu isi da acordul, ce alte cai as putea urma?
Multumesc mult, o zi buna tuturor!