avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate ralucarolly

Activitate ralucarolly

in urma divortului copilul in varsta de 5 ani a ramas la mine, el plateste pensie alimentara si are dreptul la legaruri personale cu minorul cu program stabilit, el s-a recasatorit si acum vrea sa imi ia copilul pe motiv ca eu lucrez in strainatate, tin sa mentionez ca noi am locuit cat am fost casatoriti in apartamentul parintilor mei si impreuna cu acestia , copilul s-a nascut si a crescut in aceasta casa si la ora actuala copilul locuieste aici locuinta trecuta si de tribunal ca domiciliu al minorului, bunicii avand grija de copil eu am plecat sa muncesc in strainatate pt. a-i asigura un trai mai bun dar dupa fiecare 3 luni de munca in Grecia eu revin cate o luna si stau alaturi de copil , dupa care plec iarasi 3 luni dar tinand legatura video zilnic cu copilul prin intermediul internetului. Fostul sot pentru acest motiv doreste sa imi i-a copilul, mentionez ca eu locuiesc si lucrez cu forme legale in strainatate. Intrebarea mea este : are vreo sansa sa imi i-a copilul atata timp cat copilul sta in conditii foarte bune ?