avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate dora_il

Activitate dora_il

Răspuns la discuția Abuz de functie
sefa mea e foarte atenta isi calculeaza fiecare cuvant si mai mult ma ataca prin manager ...nu isi asuma direct actiunile de hartuire .....grav este ca managerul ii face jocul ...mi-a propus ca pentru linistea tuturor sa accept mutarea mea la o alta sectie ....se comporta ca si cum ai fi angajat pe mosia lor personala si au dreptul sa incalce orice reguli si iti spune in fata ca nu conteaza ca nu pot sa iti aduca professional nici o acuza pur si simplu asa au chef si imi vor demostra ca ma pot muta ...ce vreau sa intreb cum procedez daca vrea sa imi ia din atributii fiindca asta fac sa poata apoi spune ca nu iti acoperi orele de munca,atributiile mele vor sa le dea colegelor care pana acum au refuzat sa le faca dar acum au nevoie de a fi acoperite fiindca sant acuzate ca nu lucreaza si binenteles ele sant preferatele doamnei sefe,,,...mai nou ma suna zilnic de doua ori si ma intreaba ce lucrez...sefa directa refuza dialogul cu mine si colega mea si il pune pe manager sa ne sune ....
Răspuns la discuția Abuz de functie
se unesc doua birouri si din cinci persoane trebuie sa ramana 4 ..eu sant cea mai veche dar sefa nu ma suporta deloc ...imi reproseaza ca am initiativa si prin asta zice ca trec peste ea ...lucrez in birou de 17 ani fara nici o problema ,fara sa imi poata reprosa ceva professional doar ca una din celalalt birou nu ma place si implicit sefa care trebuie periata sa iti mearga bine ,,,,sant genul de om care nu pupa ,,,,,sa Ii mearga bine mi-am facut treaba responsabil si acum mi se iau treptat sarcinile sa fie celelalte acoperite si mi se sugereaza ca pentru linistea sefei sa merg sa lucrez pe o sectie,,,,fara nici o evaluare corecta a persoanelor implicate si o normare corecta a fiecaruia doar simplu fapt ca nu le place figura mea si adevarul spus in fata ...cum procedez....ma suna zilnic si ma intreaba ce lucrez ...mentionez ca are doar cu mine si colega de birou aceasta atitudine si ne vorbeste ironic si in bataie de joc la orice intrebare dar fara nici justificare corecta doar ca nu ne suporta ,,,,repet fara nici un motiv
Discuție Abuz de functie
hartuire morala si comportament preferential ,luare de atributii