avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate fastbusinessimpex

Activitate fastbusinessimpex

Printrun cabinet de avocat care il reprezinta, mi-a trimis o notificare de rebransare la reteaua de energie electrica a apartamentului si in care se mai spune " aveti obligatia de a va abtine de la orice act care tulbura folosinta acestuia"
Va rog frumos sa-mi spuneti, notificarea de reziliere a contractului si apoi de evacuare, unde o trimit la adresa firmei sau la adresa cabinetului de avocat?
Nu gasesc copia contractului de comodat.E posibil sa nu mi-o fi dat
Buna ziua,poate ma ajuta cineva de specialitate, cum sa rezolv problema pe care o am. Multumesc anticipat!
In 2005 am divortat de sotul meu printrun proces de divort cu acordul partilor si partaj inclus in urma caruia am devenit unic proprietar al celor 2 apartamente pe care le detineam, fostul sot stabilindu-se inca inainte de divort in apt. de 2 camere, fara sa existe vreo intelegere scrisa sau verbala in acest sens ( parasire de domiciliu)
In 2007 imi solicita acordul pt.stabilirea sediului social al firmei pe care o infiinteaza,pe adresa apartamentului in care locuieste, acord pe care il dau prin semnarea unui contract de comodat pe 10 ani.
Recent constat ca la aparamentul in care locuieste, exisata o datorie cumulata (intretinere, utilitati,impozite) de aprox. 90 milioane, ceea ce imi pune in pericol iminent aparamentul, putand fi scos la vanzare ptr. recuperarea datoriei, iar firma infiintata de el pe adresa apartamentului,este declarata din 2013, inactiva. Ii solicit plata datoriilor sau eliberarea apartamentului, ambele soldate cu refuz.
Pentru al determina sa elibereze apartamentul solicit debransarea de la energia electrica, a apartamentului.
Aici ma aflu in stadiul actual si nu stiu cum trebuie sa procedez mai departe ptr.evacuarea lui si a firmei lui.
Daca ma puteti ajuta va raman indatorata. MULTUMESC