avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Activitate HoriaB

Activitate HoriaB

Bună ziua!
Îmi puteți spune, vă rog, cine trebuie să facă parte obligatoriu dintr-o comisie de achiziții publice într-o școală? Mulțumesc!
Răspuns la discuția Recuperare taxa auto
Pai nu am un titlu de mostenitor, pentru ca masina a fost trecuta pe numele mamei când inca tata era in viata.

viorel55 a scris:

da ! cu actele de deces si titlul de mostenitor. Cred ca stiti ca termenul limita este de 31.08.2018

Am o intrebare. Detin o masina la care tatal meu a platit taxa de mediu in anul 2008, masina fiind noua. In 2016 tata a trecut masina pe numele mamei mele, iar in 2017 a decedat. Se mai poate recupera taxa, daca cel care a platit-o a decedat?
Răspuns la discuția Incadrare in munca
Nu eu, binenteles. Sotia revine din 15 sept anul acesta. Oare in baza carei legi le-au fost diminuate normele colegelor ei, de la 18 la 14 ore/sapt. E vorma de invatamant, unde norma este de 18/sapt.
Răspuns la discuția Incadrare in munca
Asta am inteles, dar ma refeream de reducerea normei daca mama revine mai devreme cu 1 an la atedra. Anul scolar care tocmai a trecut a avut colege care au beneficiat de norma de 14 ore, fara a fi mentor.
Se mai poate beneficia de reducerea normei didactice in cazul in care se revine la catedra mai repede cu 1 an si in oras nu exista cresa?