avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate comangheorghe

Activitate comangheorghe

UN SALARIAT A AVUT CM IN SEPT.2019 TOATA LUNA, S-A PLATIT 5 ZILE DIN FS SI RESTUL DIN FNUASS, IN OCTMBRIE ARE 9 ZILE CM DE PE 23-31 , CINE PLATESTE?
Unde pot gasi un program gratuit de calcul al salariului unui angajat care a beneficiat de concediu medical?
multumesc
nu trebuia sa vina cu 1 sau 2 luni adica pe 21 mai 2019 la serviciu daca nu nastea a doua oara?

daca nu nastea a doilea copil,,cand trebuia sa vina?
de ce 21 mai? mai devreme cu 2 luni?
cand trebuia sa vina la serviciu o doamna care a fost in conc de crestere si ingrijire copil pana la 2 ani-data nastere copil 21.07.2017, pe 13 mai 2019 a nascut al doilea copil,, ce periada ramane neacoperita si trebuie sa aduca conc. medical, multumesc Coman
Răspuns la discuția Plata impozit specific
comangheorghe a scris:

Buna ziua, am un srl.adica un magazine mixt si un bar situate la tara (intr-un sat) , sunt platitor de impozit pe veniturile microinteprinderilor, voi plati impozit specific pentru bar? multumesc


Buna ziua, am un srl.adica un magazine mixt si un bar situate la tara (intr-un sat) , sunt platitor de impozit pe veniturile microinteprinderilor, voi plati impozit specific pentru bar? multumesc
Buna ziua, am o angajata care se afla in CCC pana la 2 ani , respective pana pa 10 iulie 2017 cand implineste copilul 2 ani,...... vrea sa revina mai devreme la serviciu pentru a beneficia de stimulentul de insertie.......... poate beneficia de acest drept, avand in vedere ca a fost angajata cu 2 ore pe zi...iar daca revine la serviciu eu o pot angaja in aceleasi conditii....adica tot cu 2 ore pe zi. Multumesc
Discuție Completare d394
buna ziua, in declaratia 394 la..... nr. de AMEF se trece .....cate case de marcat am in total-adica 3 sau 4 ...sau se trece nr fiecarei case de marcat, multumesc