avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate cercel21

Activitate cercel21

afirma ca nu-si aduce aminte,etc.
Se poate expertiza o scrisoare de amenintare pt. fragmente de ADN?


Care este procedura cand depui plangere pt. o scrisoare de amenintare? Vor lua amprentele de pe scrisoare, desi cel mai probabil infractorul a folosit manusi? nu distrug asa orice urma de ADN? Scrisoarea este cat de se poate de serioasa, si stiu din partea cui este. Se da de gol in ea, insa momentan respectivul face pe redusul mintal. Nu ma intereseaza cat ma costa aceasta expertiza, daca este pretul nu este exagerat de mare (Sa zicem pana in 1000 EURO?)

Codul ADN in cat timp se distrugere? Ma refer ca pe aceea hartie cel mai probabil sunt fragmente de saliva si piele, deci ar trebui sa se degradeze in cateva zile? Asa am auzit...

Pana acuma am urmatoarele probe:

1. Am obtinut o inregistrare video cu persoana X mergand la posta. El spune ca a trimis cuiva, dar nu mai stie cui ... ceva oferte. Are si el firme, scuza plauzibila s-ar putea numi.

2. Platit detectiv particular 600 lei, l-a pandit cand ducea gunoiul si a reusit sa obtina un plic similar cu cel pe care l-am primit eu! Plicul era adresat altcuiva, dar e aceeasi marca!


Idiotul a scriscu litere de tipar, cu pix. A scris robotic, de parca ar fi folosit un linear sau ceva. Nu cred ca are rost sa cer expertiza de scris. Nu s-ar ajunge nicaieri.


Politistul stramba de nas cand aude de expertiza ADN ... ca au pus multi mana pe plic, bla bla

Ce sanse am ? Pareri?

Primeste ceva in plus daca s-a folosit de posta pt. savarsirea infractiunii?