avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Activitate ggdaniel

Activitate ggdaniel

Bună ziua fetita mea face 3 ani în 23 Feb, mai pot beneficia de stimulentul de insertie? Mulțumesc
Discuție Concediu
Bună ziua sunt în concediu de crestere al copilului pana la 3 ani,pt handicap,mai am drept la concediul de odihna pt anul când am fost în concediu,pe 20 Feb trebuie sa încep lucrul,și dacă da cat
Ok,daca obtin acesta certificat(am depus deja toate actele,azi luam papuceii pt fetita,au zis ca in vreo 15 zile este comisia) ce fac depun o cerere la lucru? ANGAJATORUL ARE VOIE SA IMI RESPINGA ACEASTA CERERE? va multumesc
Buna ziua va rog sa-mi spuneti si mie daca este posibil sa imi prelungesc concediul de paternitate,beneficiez de acesta de4luni,am fost la doctor cu fetita,nu calca cum trebuie,si spre stupoarea noastra aceasta a zis ca rea probleme la piciorus,ne dat niste papucei speciali si nea spus ca o poate incadra cu handicap,am facut anumite acte iar pe saptamana viitoare este comisia,cum procedez la lucru,imi aproba? Mentionez ca sotia nu a lucrat in tara ai nu a beneficiat de niciun drept pt copil,eu la sfarsitul lunii feb. trebuie sa incep lucrul. Multumesc
Buna ziua va rog ajutati-ma si pe mine cu o lamurire:vara mea este in Germania si de aprox 2ani traieste in concubinaj cu un tip cu care are un copil(ea mai are 3din relatia anterioarr) au cont bancar comun,acesta bea f. mult si o ameninta ca o omora si pe ea si copilul,a2a zi regreta! Acum ea a luat copii si a plecat la sora ei ,cum sa faca sa-l scoata din casa si sa separe contul comun! si bineinteles sa ramana cu copii? La politie au zis ca daca nu a batuto ei nu au ce sa faca. Ma gandesc ca poate face o actiune in instanta?? Va multumesc
Răspuns la discuția concediu paternitate
DECI DACA VREAU DIN DATA DE 10 OCTOMBRIE PANA PE 23 FEBRUARIE SE POATE ?,NU IMI POT PUNE PIEDICI?,DEOARECE MEREU SE VAITA DE PERSONAL DAR DE ANGAJAT NU ANGAJEAZA SCUZECA SUNT ASA INSISTENT DAR ......
Răspuns la discuția concediu paternitate
INCA ODATA MULTUMESC
Răspuns la discuția concediu paternitate
MULTUMESCFRUMOS PT RASPUNS DAR MAI AM O INTREBARE ARE VREUN DREPT ANGAJATORUL SA IMI RESPINGA ACEASTA CERERE? MIIII DE MULTUMIRI
BUNA ZIUA,PUTETI SA MA AJUTATI VA ROG CU UN RASPUNS, IN ACEST MOMENT LUCREZ SI BENEFICIEZ DE STIMULENTUL DE INSERTIE,AS PUTEA RENUNTA LA ACESTA SI SA INTRU IN CONCEDIU DE PATERNITATE? MENTIONEZ CA SOTIA NU A LUCRAT,DECI EA NU PRIMESTE NIMIC,COPILUL ESTE NASCUT PE 23 FEBRUARIE 2015,POT LUA CONCEDIU DE PATERNITATE PANA PE 23 FEB 2017? MULTUMESC
buna ziua,puteți sa-mi spuneți va rog daca sotia mea care lucreaza in Austria forme legale ca ingrijitoare va pute beneficia de prenatal si post natal? MA REFER LA DREPTURILE SALARIALE TOTODATA AM AUZIT CA AR AVEA DREPTUL SI LA CONCEDIU DE MATERNITATE PLATIT VA MULTUMESC,AȚTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA ȘI DACA SE POATE SA NE INDRUMATI CA NU STIM CE TREBUIE FACUT(SOTIA ESTE GRAVIDÃ)