avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate sorinacheis

Activitate sorinacheis

Discuție Tichet de cresa
Ma aflu in Ccc si beneficiez de indemnizatie.Am sa ma intorc la servici cu 60 zile inainte sa implineasca copilul meu 2ani pt a beneficia de stimulent.Pot sa iau si stimulent si tichet de cresa pana face copilul 3 ani?Mentionez ca sunt cadru militar.
Buna seara!Sunt proprietar al unui apartament.Mi-am cumparat alt ap langa blocul meu.Suntem 4 persoane la intretinere(ap vechi).Pana ma mut(renovarea dureza 1luna-2 luni)Vreau sa ma scot cu o pers de la intretinere de la ap vechi si sa ma trec cu o persoana la ap nou pana termin renovarea.Administratorul de la apartamentul vechi imi spune ca nu se poate (stie ca am achizitionat un alt apartament langa blocul nostru,si motiveaza ca oricum am sa trec pe la apartamentul vechi).Pot ,eu ,ca persoana ,sa figurez,in acelasi timp la doua asociatii la intretinere?Daca da, sau nu, as dori sa imi trim un nr de lege(articol)
care reglementeaza asa ceva.Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Multumesc pt raspuns!
Sotia se afla in plata stimulentului.Copilul are 1 an si o luna.Eu am beneficiat de luna obligatorie de concediu de crestere copil.POT sa intru eu in concediu de crestere de la data de 1 iulie,pana face copilul doi ani? Optiunea sotiei a fost pt un an) Multumesc!
Buna ziua!Copilul nostru implineste un an pe 05.06.2016.Sotia a optat pt ccc pt 1 an.De pe 03.05. a inceput serviciul.Eu am intrat in ccc de o luna pana pe 03.06.2016.Sotia a depus deja actele pt stimulent.Spuneti-mi,va rog, daca de pe data de 01.07.2016 pot intra eu in ccc pana implineste copilul 2 ani.Daca da cand ar trebui sa depun documentele .Angajatorul imi spune sa astept normele de aplicare.Ma gandesc sa nu fie prea tarziu.Multumesc anticipat!
nu am procesul verbal.nu raspunde la tf.Banuiesc ca nu e semnat ori a fost cu vreun martor
am avut un accident fara victime.Am completat Constatul amiabil.nu am fost inca la asigurator.au trecut 7 zile.Eu am fost vinovat.Celalalt sofer m-a sunat si mi-a spus ca a fost la politie si ca ne-a dat amandurora avertisment(amandoi vinovati)Pot sa-mi repar masina fara sa mai merg la asigurator?El a fost la politie dupa ce a trecut pe la asiguratorul meu!