avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate KBY

Activitate KBY

Răspuns la discuția Munca in folosul comunitati
Multumesc ....
Răspuns la discuția Munca in folosul comunitati
va multumesc din ce am inteles 3 ore pe zi se trec ca o zi de munca ???
buna ziua am fost urmarit penal si am primit o amenda administrativa si 60 de zile de munca in folosul comunitati dar ce nu stiu cate ore trebuie sa muncesc cei de la Primarie au spus ca nu ma pot trece decat 4 ore pe zi Va rog sa imi spuneti si mie cum se procedeaza Va multumesc
Răspuns la discuția Cazier auto
multumesc
Discuție Cazier auto
buna ziua in 2006 am fost cercetat pt conducere fara permis in 2007 am luat permisul si am primit acasa de la parchet ca sa dispus o amenda administrativa si acm intrebarea este am nevoie de cazierul auto pt Parchet va apare aceasta fapta in el??
Răspuns la discuția Alcool la volan
adica nu mai stau 3 luni daca a fost urmarita fapta ca infractiune si imi pot ridica permisul?va multumesc pentru raspuns este legal sa nu intampin alte probleme
Buna Ziua acum ceva timp (8 luni) am fost oprit in trafic si testat cu etilotestul sa ajuns la procuror care a renuntat la urmarirea penala dar nu stiu daca voi sta 3 sau 4 luni pana ridic permisul si daca aceel test este obligatoriu (13 din 15) nu prea am timp sa ajung si daca nu il dau pot ridica permisul la 4 luni inca astept rezolutia de la parchet daca ma puteti ajuta cu un raspuns Va Multumesc
Răspuns la discuția permis
va multumesc pentru raspuns dar de ce ajunge asa greu???
Discuție permis
Cazier operativ
Buna Ziua acum 5 luni am gresit dupa ce am consumat 3 doze de bere am condus si am fost oprit de Politia Rutiera cu 0.65 in aer si 1.10 prima proba si 1.00 a doua nu mi-a fost luata nici o declaratie si de atunci Domnul POLITIST CARE SE OCUPA DE DOSAR imi spune ca imi asteapta cazierul operativ si dupa aia ma cheama la declaratie si imi trimite dosarul la procuror cum pot urgenta cazierul sa scap odata de necazul asta eu nu am cazier ce este de facut va rog sa imi da-ti un sfat
Răspuns la discuția Alcool la volan
Va Mulțumesc pentru raspuns