avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Activitate catalin19975

Activitate catalin19975

Răspuns la discuția Arestare la domiciliu
la art 233NCP cu recunoasterea faptei cu prejudiciul recuperat de 600 ron partea vatamata nu se constituie parte civila in dosar la ce pot sa ma astept dupa parerea dv . va multumesc
se scade arestul la domiciliu din pedeapsa care se da la instanta
Răspuns la discuția Talharie, arest preventiv
va multumesc si o sa mai ma interesez cu respect
Răspuns la discuția Talharie, arest preventiv
sambata parchetula emis mandat de arestare pe 30 de zile,am mers la judecatorie in aceasi zi
cotestind decizia parchetului de arestare cu arest la domiciliu, dar sa respins,am facut contestatie iar la tribunal ieri sa mentinut decizia de arestare pe 30 zile.acum va intreb ce pot sa fac dl.avocat a spus sa asteptam sa se trimita dosarul in judecata si apoi sa facem recurs.este o decizie buna sau trbuie sa fac recurs acum dupa o zi doua. ma scuzati dar nu stiu ce sa cred sant intr-o stare de bulversare . va rog sa ma sfatuiti care este cea mai buna solutie in acest moment. Cu respect si va multumesc pentru intelegere
Răspuns la discuția Talharie, arest preventiv
care este cea mai buna cale de urmat acum? este buna decizia avocatului de a astepta pana se trimite dosarul in judecata?
Am baiatul retinut de pe data de 17.10.2014 pentru ca smuls un lantic de la gatul unei persoane este incadrat la talharie.Sau urmat caile juridice ,sa emis mandat de arestare pentru 30 de zile, am contestat masura preventiva la tribunal s-a mentinut decizia de a fi retinut.Avocat mi-a zis ca trebuie sa asteptam pana se trimete dosarul in judecata.As dori sa stiu daca este o decizie buna sau este alta cale de urmat?Avocatul a zis ca daca contestam din nou decizia sar putea sa amvem mici probleme.