avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate ayleen

Activitate ayleen

multumesc frumos pt raspunsuri! nu am cheltuit banii... astazi am aflat ca sunt in contul meu si am sunat si am trimis si mail prin care am anuntat ca maine o sa ii restitui. Temerea mea era legata de faptul ca s-ar putea naste altfel de complicatii din faptul ca a trecut atat de mult timp si CIM nu a fost desfacut . Acum am aflat ca si bonuri de masa au fost trimise lunar catre supervisor si acesta a anuntat inca o data cand a primit primul set de bonuri de masa ca nu mai lucrez de o luna acolo, insa HR-ul a virat in continuare salariul si a emis si un alt set de bonuri de masa dupa sesizarea supervisorului.
Buna ziua!
Am o nelamurire. In luna august am fost angajata unei companii de telecomunicatii, unde am stat o luna fara cateva zile... Am plecat si nu mi-am dat demisi dar am anuntat ca nu o sa mai vin la locul de munca . Contractul initial era de o luna, urmand ca la sfarsitul lui sa se faca sau nu prelungire de 3 luni. In perioada 24.08.2014-prezent am fost pontata zilnic absent de la locul de munca si astazi am fost sunata de hr sa ma informeze ca maine e utima zi de munca si un superior trebuie sa confirme acest lucru. Dupa primirea acelui telefon am verificat cardul pe care mi se virase salariul pe luna august, cat am lucrat acolo si am observat ca mi se virase salariul si pe lunile septembrie si octombrie. In conditiile in care la 3 absente nemotivate se desface contractul de munca, eu am fost pontata zeci de zile ca absenta si nu mi s-a desfacut contactul, ba chiar am fost si platita.Ce trebuie sa fac? banii sunt in cont pentru ca astazi am descoperit ca ii am , nemaifolosind acel card de la ultimul salariu.