avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate alexafaby

Activitate alexafaby

Multumesc, azi am mers la avocat si voi face apel prntru custodie si libera trecere. De data asta sper sa am castig cel putin cu libera trecere.
M a tinut ca imi da procura pana in ultimul moment si cand l am sunat mi- a spus ca e plecat in alt oras si nu are cum sa o mai faca. In conditiile in care l-am anuntat din luna mai ca in luna august la sfarsit plecam in concediu in Grecia.
Multumesc pentru raspuns.
Doresc sa fac apel dar voiam sa stiu daca am vreo sansa sa otin libera trecere tinand cont , ca avem custodia comuna?
M-am judecat cu tatal copilului pentru urmatoarele capete: libare trecere a granitelor, custodia, pensia alimentara si stabilirea domicilului(proces deschis de mine el nu s-a prezentat la nici o infatisare finnd plecta din tara de 6 ani dar a semnat pentru toate hartiile primite de la tribunal.Am obtinut domiciliul la mine si pensie. Ceea ce ma interesa pe mine si anume libera trecere nu am obtinut. Intrebare: in situatia in care avem custodie comuna exista vreo sansa la apel sa obtin libera trecere a granitelor fara acordul lor sau aceste doua lucruri sunt in stransa legatura. Mentionez iesirile in afara tarii sunt pentru vacante.