avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate elena-f-b

Activitate elena-f-b



Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza dobanda legala BNR din data platii incepand cu data de 15.11.2013, pana la plata integrala a sumei datorate.
Data platii va fi sfarsitul lunii iulie 2015, iar suma datorata este de 5230 (suma bruta).

Multumesc!
Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza dobanda legala BNR din data platii incepand cu data de 15.11.2013, pana la plata integrala a sumei datorate.
Data platii va fi sfarsitul lunii iulie 2015, iar suma datorata este de 5230 (suma bruta).

Multumesc!
Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza dobanda legala BNR din data platii incepand cu data de 15.11.2013, pana la plata integrala a sumei datorate.
Data platii va fi sfarsitul lunii iulie 2015, iar suma datorata este de 5230 (suma bruta).

Multumesc!
Răspuns la discuția Completare fisa post
Ok.
Răspuns la discuția Completare fisa post
Multumesc, dar din experienta dvs. cum se procedeaza?
Buna ziua,

Pentru completarea fisei de post cu noi atributii se face act aditional sau cum se procedeaza?

Multumesc!
Buna ziua,

Care este norma de lucru pentru un angajat care va lucra 4 zile pe saptamana? Cum scriu in CIM, la norma de lucru? Norma de timp partiala, dar cate ore pe luna?

Multumesc!
Buna ziua,

Odata cu ultimele angajari s-a ajuns la 50 de salariati, nr. minim prevazut in codul muncii ptr. organizarea comitetului de sanatate si securitate in munca.
In prezent serviciul SSM este externalizat.
Cum se procedeaza in acest caz?
Un salariat a castigat in instanta dreptul de a fi reintegrat cu aceleasi drepturi avute la data concedierii, adica de la data de 28.09.2013 are dreptul la concediul de odihna integral pe anul 2014?
Buna dimineata,

Un salariat reintegrat a castigat dreptul de a fi repus in drepturile avute anterior concedierii. I s-au platit salariile aferente cu coeficient de inflatie. Este vorba de perioada septembrie 2013-februarie 2015.
Are dreptul si la concediu de odihna pe anul 2014?

Multumesc!