avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate Stncnt

Activitate Stncnt

Discuție Coproprietari
Buna ziua! Problema mea este vis-a-vis de un copropietar necunoscut care apare pe CF-ul casei mele. Am cerut un CF in extenso sa incerc sa imi dau seama despre ce e vorba. In anul 1955 el a mostenit o cota parte de 9/128...minor fiind la momentul respectiv toate tranzactiile urmatoare au fost facute facand abstractie de cota lui parte. Eu vreau sa imi vand casa si nu pot sa fac nimic fara dl. respectiv. Am aflat ca el a decedat. Nu stiu daca are mostenitori, daca au acceptat mostenitea...sau ce s-a intamplat. Nu stiu nici ce demersuri ar trebui facute. Cum ma pot separa de el? #-o
Multumesc anticipat!
Avem incheiat un constract , acolo scrie ca locatarul suporta reparatiile curente, dar clar astea nu se refera la curent:))
Buna! Am si eu o nelamurire in legatura cu reparatiile locative.
In situatia in care instalatia electrica este veche si trebuie schimbata (parerea expertului nu a mea personala) si tot apar probleme...gen scantei la panou... In sarcina cui sunt aceste reparatii? Locatorul nu vrea sa le plateasca, in ideea in care nu el foloseste instalatia, ceea ce mi se pare absurd:((
Ce pot sa ii zic?