avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate tanasedn

Activitate tanasedn

Multumesc pentru raspunsuri. Mai incerc sa-i conving!
Contractul era de prestari servicii de instruire. Sunt formator IT, ca sa folosesc un termen "romanesc". Pe site inca ma prezinta ca trainer al companiei. Toate certificarile, diplomele sunt ale mele, obtinute in urma unor examene . Este vorba de imaginea mea fizica, si de diplomele mele personale.
Buna ziua,
Am avut un contract de colaborare cu o firma, contract care a fost reziliat anul trecut. Cu toate ca am solicitat in nenumarate randuri sa nu mai foloseasca numele, imaginea si certificarile mele pe site-ul companiei respective, n-au facut acest lucru nici pana in ziua de astazi. Ce ramane de facut?
Multumesc mult.
Buna seara,
Am primit o notificare din partea bancii la care mi-am deschis contul PFA cum ca in termen de 60 de zile contul se va inchide deoarece acum 5 ani cand l-am deschis a fost inregistrat pe CNP si imi vor deschide un alt cont cu tot soiul de oferte. Problema majora cu care ma confrunt este ca am facturi emise pe acest cont si contracte in derulare in care sunt inregistrata cu acest cod IBAN. Cum ar trebui sa procedez intr-o asemenea situatie? Am solicitat bancii sa pastrez codul IBAN la migrarea intr-o alta categorie si i-au spus ca nu se poate. Este un abuz, sau sunt eu subiectiva?