avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate JOHNNYVASILESCU

Activitate JOHNNYVASILESCU

Răspuns la discuția Compensatie chirie MAPN
multumesc , dar eu nu am incheiat contract de inchiriere cu fratele vitreg , am contract cu alta persoana la alta adresa unde locuiesc efectiv , ei se leaga de faptul ca am facut buletin la fratele vitreg si de ce nu mai locuim acolo ca are spatiu locuibil neocupat ( de parca ala e obligat sa ne tina acolo pe noi ), asta ma interesa daca o pot ataca cumva, multumesc
buna ziua , va deranjez si eu cu o intrebare, lucrez in mapn si de curand am schimbat garnizoana dupa care si eu si sotia am schimbat buletinele pe noua garnizoana ( un frate vitreg are un apartament ) aceasta fiind unul din criteriile de angajare la firma unde s-a angajat ea , pentru 1 an de zile am locuit la adresa unde avem buletinele ( la fratele vitreg ) dupa care ne-am mutat cu chirie . 1 an de zile am beneficiat de compensatia de chirie iar acum cand am prelungit dosarul de compensatie a chiriei mi se spune ca nu pot beneficia deoarece am spatiu de locuit la adresa din buletin ( fratele vitreg ) , acolo mai locuiesc 3 persoane care momentan sunt plecate din tara dar vin de 2-3 ori pe an acasa . mentionez la apartamentul are 70 mp si la asociatie este inscris doar fratele vitreg. AM NEVOIE DE UN SFAT SAU O LEGE . MULTUMESC