avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian665

Activitate Adrian665

Deci sunt sanse foarte mari sa raman fara constructie??? La un proces cu primaria nici nu ma pot gandii mai repede ma pot gandii la o emigrare ...
ieri am anulat comanda de geamuri si usi pt ca nu stiu ce sa mai fac... nu imi mai vine sa mai bag nici un ban acolo , sa nu ma trezesc ca o sa trebuiasca sa o daram :(
Buna seara, sunt nou pe acest forum si doresc sa apelez la sfaturile dvs.iata problema mea :in 2013 am primit prin donatie o bucata de teren intravilan de la bunica mea, pamantul este conic are doar 7,5 m front stradal dar se lateste pana la 11 m. M-am hotarat sa-mi costruiesc casa acolo, ...problema era vecinul care avea geamuri ce dadeau inspre mine, singuru loc unde puteam eu sa-mi construiesc casa era in dreptul casei lor din cauza ca pamantul este conic (geamurile vecinului sunt pe partea din spatele casei lor, nu stiu daca sunt bine ca nu am vazut proectul casei) , am vorbit cu ei si nu a fost nici o problema. Am facut intabularea pamantului , am primit toate actele si avizele necesare construirii casei iar cand m-am apucat de sapat la fundatie s-au razgandit si ca nu mai sunt deacort sa-mi fac casa acolo, dupa mai multe controale de la primarie au spus ca ii ok si ca ii bine unde imi fac casa , acuma dupa ce am terminat-o de ridicat spun ca defapt ii pamantul lor nu stiu cati metrii din bucata de pamant a mea si ca ma dau in judecata, ce ma sperie pe mine ii ca cel care mi-a intabulat pamantul este cava neam cu ei iar primarul este prieten de familie cu acesti vecini. faza ce-a mai urata este ca topograful zice ca a gresit si ca o sa modifice harta iar primarul spune ca a gresit cand mi-a dat autorizatia de constructie ca "cica" nu am voie sa construiesc pe pamant cu front stradal mai mic de 15m, nici nu mai stiu ce sa fac... acuma dupa ce am bagat atatia bani acolo sa trebuiasca sa daram tot :( daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns as fii recunoscator .