avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela666

Activitate Mihaela666

Buna ziua .
Am o mare nelamurire si va rog sa ma ajutati .
In data de 13/03/2017 am o prima infatisare la judecatoria onesti pentru un caz de inselaciune .
Eu deja am achitat prejudiciul persoanei reclamante , fiind o eroare nesolutionata la timp care a degenerat din pacate .
Omul dupa ce a primit banii de la mine ,a fost la politie , de unde dosarul deja plecase la tribunal .
Asa ca s-a dus la tribunal si a depus un inscris (declaratie) cum ca s-a impacat cu mine si nu mai are motive sa ne judecam in instanta .

Eu sunt din Tg mures .
Are rost sa ma prezit la prima infatisare?
Ar avea efecte negative daca nu ma prezit ?

Daca omul nu mai doreste sa se judece cu mine fiind recuperata paguba se va inchide dosarul sau se va solutiona cu bine si in absenta mea ? sau va fi si mai rau ?

VA ROG SA MA AJUTATI CU RASPUNSURI UTILE
Va salut pe toti de pe forum . Ma confrunt cu o mare problema . O sa va povestesc cum s-a intamplat totul si la ce solutii m-am gandit eu .
Am cumparat pe numele meu un Audi A4 , de la un bistritean care a cumparat deasemenea masina din germania . Am primit de la dansul fiscal si am facut cu el contract de vanzare cumparare si mi-a dat si contractul dintre el si german.
Masina fiind aflata intr-un garaj din lipsa de bani pentru inmatriculare pe RO .. fiu meu minor de 15 ani avand acces la ea a fost pacalit de o persoana majora din judetul cluj (21 ani) sa ii dea masina pe ceva boxe si el plateste si transportul si alte cheltuieli fiindca fiul meu minor nu avea dee unde sa aiba acesti bani .
Eu nestiind de toate acestea nu am avut cum sa il opresc .. Au trecut cca. 5 luni de cand s-a dat masina si eu de abea acuma am observat fiindca nu am mai intrat sa verific ce face masina in garaj .
Acuma nu stim cum sa recuperam masina .. Fiul meu nu a facut niciun contract cu domnul din cluj , nu i-a dat fiscal (am scos 1 rand de numere rosii eu si un rand era scos cand l-am cumparat ). Boxele nu au nicio valoare , sunt doar niste gunoaie fiindca am chemat un expert in asa ceva sa mi le evalueze .
Ce se mai poate face in acest caz ca sa recuperez masina ??
Specific ca fiul meu mi-a mentionat ca el asa stie ca masina inca nu e inmatriculata si domnul respectiv circula cu ea asa cu acte expirate .