avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Activitate albumihaela

Activitate albumihaela

Multumesc pentru ajutor :)
daca preiau mostenirea sub beneficiu de inventar adica,pasivul in limita activului. banca se poate atinge de casa pe numele lui?
Faptul ca el a facut accident vascular la o luna si jumatate dupa ce a facut imprumutul ma poate ajuta cu ceva?
Tatal meu anul trecut in 28.02.2014 a luat de la BRD Finance un imprumut pentru un televizor...data scadenta a primei rate a fost in 03.04.2014 nu a platito avand ceva probleme financiare pensia a fost mica de 411 Ron iar in cca. 18-19.04.2014 el a facut un accident vascular ramanand la pat iar creierul afectat...lam adus de la Suceava la mine la Hunedoara unde am avut grija de el l-am dus si la un psihiatru diagnosticul fiind Tulburare mentala nespecificata , datorita vatamarii si disfunctiei cerebrale si a unei boli psihice...Saptaman trecute in 13.01.2015 a murit si cand am facut ordine am gasit actele ce pot face acum trebuie sa platim noi mostenitorii?ma pot folosi de asigurarea facuta de brd finance in momentul imprumutului chiar daca el nu a platit nici o rata?