avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate aurah

Activitate aurah

Răspuns la discuția Magazin outlet
Societatea o am deja,ma interesează daca trebuie sa am certificat se autenticitate pt marfa outlet pe care o voi cumpara,daca am nevoie de alte autorizații!multumesc
Discuție Magazin outlet
Buna ziua, as vrea sa deschid un magazin outlet cu haine de firma noi,cu eticheta!Ma poate ajuta cineva,care sunt primii pași.Multumesc
Răspuns la discuția cheltuielie de judecata
am inteles!dar de unde stiu cand trebuie sa ,ma prezint in instanta?scrie ca in termen de 25 de zile de la data primirii plicului.
Răspuns la discuția cheltuielie de judecata
obligatie de a face ridicare constructii, podet si imprejmuire!Multumesc din suflet
Răspuns la discuția cheltuielie de judecata
obligatie de a face ridicare constructii, podet si imprejmuire!Multumesc din suflet
Răspuns la discuția cheltuielie de judecata
multumesc mult!imi puteti spune cat costa o expertiza judiciara ?
Buna seara, cat costa o expertiza judiciara, in cazul in care este nevoie intr-un proces!Multumesc
Buna seara, sunt sanse de castig in instanta, in cazul unei anexe care este construita pe terenul altei persoane?mentionez ca exista autorizatie de constructie, din anul 1973, teren care se dadea de la CAP, si s-a platit si impozit in toti acesti ani pentru acea anexa.Multumesc
Buna seara!cum se procedeaza in cazul in care esti chemat in instanta pentru intampinare in cazul in care esti de acord cu pretentiile celuilalt?trebuie sa iei un avocat?trebuie sa te prezinti in instanta?sau se comunica telefonic ca sunt acceptate pretentiile.Se mai platesc cheltuieli de judecata?multumesc
Răspuns la discuția cheltuieli de judecata
Multumesc tare mult!as mai avea o intrebare:Cum se procedeaza in cazul in care paratul este chemat in instanta, insa el este de acord cu cerintele care i s-au impus in intampinare!trebuie sa isi mai ia avocat?se poate prezenta fara avocat?cum este procedura?mai trebuie sa plateasca cheltuielile de judecata?