avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate PopescuDan09

Activitate PopescuDan09

Stie cineva cat ar costa un evaluator,avand in vedere prevederile noului cod fiscal,aprobat prin Legea nr.227/2015, art 457-458 privind calculul impozitului pe cladirile rezidentiale,nerezidentiale sau mixte aflate in proprietatea persoanelor fizice.

Am un magazin mixt din anull 2000 cu suprafata de 34 metri patrati.Cat ar trebui sa platesc la primarie impozit daca aduc evaluator si cat platesc daca nu aduc un evaluator.?

Răspuns la discuția Informatii plata sanatate
Dar daca dau finantele in judecata ca nu am fost informat la timp,am castig de cauza?
Ma numesc Popescu Dan,si as vrea sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu situatia mea,sau imi poate da un sfat in masura cu asa ceva.Am un magazin mixt(interprindere familiala),am platit taxa la sanatate in functie de venitul pe care l-am avut ca asa s-a cerut si ma trezesc la sfarsitul anului 2014 ca Sanatatea nu vrea sa-mi elibereze adeverinta de asigurat pe motiv ca trebuie sa platesc minium pe economie din 2012,2013,2014.

Mentionez ca pe fiecare semestru am mers la finante si pe baza adeverintei eliberate am mers la sanatate.Nici finantele nici sanatatea nu m-au instiintat nimic,pentru ca daca imi spuneau ceva,la sfarsitul fiecarui an eu plateam daca era ceva,dar din 2012 pana in 2014 trebuie sa platesc suma de 1500 lei eu si 1500 lei sotia,in total 3000 lei.(asta in termen de 60 de zile)

Cine este de vina si ce este de facut cu toate ca in 2012,2013 nu am avut nici un venit.De ce nu am fost anuntati de atunci si incotro sa o luam?

Astept un raspuns concret.Va multumesc anticipat.