avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Activitate ovyblue

Activitate ovyblue

Răspuns la discuția Schimbare buletin
Multumesc de ajutor, aceasta cerere anexa 14 o cer de la evidenta persoanelor si o complez acolo sau o fac de acasa.
Răspuns la discuția Schimbare buletin
Si ce prevede anexa 14 ?, ori am posibilitatea sa reinnoiesc buletinul, este ceva de genu ?.
Buna ziua, sunt nevoit sa schimb buletinul pentru ca am implinit 18 ani si ca a expirat , problema este in felu urmator, unde am mutatia proprietara adica bunica este foarte bolnava paralizata nu mai vorbeste este bolnava, cum as putea sa imi schimb buletinul daca nu am semnatura ei precizez ca parintii mei traiesc dar ei nu sunt proprietari pe loc (curte, casa) bunica detine actele ia este proprietara deci cum rezolv problema ??
Răspuns la discuția Schimbare Nume de Familie
Trebuie sa am un motiv intemeiat sa ma trec pe numele mamei ?.
Buna ziua, am o problema si apelez la acest forum de specialitate, Doresc sa imi schimb numele de familie precizez ca am 18 ani sunt major si as vrea sa ma trec pe numele mamei, se stie ca la nastere copiii preia numele de familie a tatalui, infine mama si tata nu sunt casatoriti asta inseamna ca sunt concubinaj cred ca am zis bine presupun, deci se poate sa ma trec pe numele mamei cu acordul si semnatura ei fara aprobarea tatei si semnatura lui presupun ca am 18 ani nu mai trebuie si acordul tatalui.