avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 731 soluții astăzi
Forum Activitate anonim0102

Activitate anonim0102

Nu a mai avut astfel de escapade,a fost sunat pe fix,verificat ce face...dar parea totul bine. El nu ramane niciodata singur,doar in acea zi a ramas,dar asta a fost pe zi...nu noaptea. Sper sa pot face ceva cu telefonul...este un bun,furat. Multumesc pt raspuns
Am uitat sa mentionez faptul ca telefonul era la unul din copiii care au participat la betie,iar mai apoi,cel banuit l-a cerut cu pretextul ca mi-l da mie cand ne intalnim. La politie a declarat altceva,cum ca l-ar fi lasat in casa....
Buna ziua! Am si eu o mica problema..si as dori sa aflu ceva util in acest caz! In data de 13 februarie 2015(vineri) am plecat undeva in jurul orei 15:30 impreuna cu mama in oras(tatal lucreaza in afara tarii) Acasa a ramas fratele meu singur,el avand 13 ani.Fiind in oras,in jurul orei 19,mama a primit un apel de la un vecin,spunandu-i ca ambulanta este la poarta,iar fratele meu este in coma alcoolica.Am plecat din locul in care ne aflam direct spre spital...am facut cam 10 minute pana acolo. Am asteptat 30 de minute pana cand a sosit si ambulant.Ei bine,copilul era constient,mergea,vorbea etc.....in intrase in coma...doar bause prea mult.L-am luat acasa nefiind grav.Ajunsi acasa,nu era curent la becuri,doar la prize.Am remediat problema..si constatam ca telefonul baiatului lipsea (samsung galaxy s3). El acasa a baut cu alti doi minori(15-16 ani),s-au speriat vazand ca ii este rau si l-au scos in strada la aer.In strada s-au intalnit cu un alt baiat(19 ani) care a zis ca vrea sa il ajute sa il duca acasa la el sa doarma,dar defapt l-a adus acasa la noi. Aici fiind lumina stricata,au facut tot pe intuneric..l-a pus in pat si au asteptat ambulanta.Cel de 19 ani a plecat cu fratele meu in ambulanta. Si revenim la inceput...dupa ce mi-am luat pramatia acasa,bineionteles l-am luat si pe cel care l-a insotit(eram cu masina personala)..Pe drum baiatul de 19 ani,a vorbit intr-una..Eu il stiu de mult,am fost in aceeasi scoala,el mintea foarte mult,este infiat de la casa de copii...ma rog..DAR el nu a pomenit nimic de loc de munca(dubios)...Ajunsi acasa,vazand ca nu e telefonul in locul in care a indicat cel de 19 ani,m-am dus la el acsa sa vad ce si cum...nu a raspuns nimeni. A doua zi dimineata,il sun si imi zice ca el e la munca,ca a fost si aseara dupa ce l-am lasat(noi am ajuns la ra 23 acasa)...Cu toate astea luni merg la politie,dau declaratii etc...politistul imi zice ca sa-mi dea amenda 15 milioane ca am lasat copilul singur,iar pe cel banuit il cheama doua zi...si surpriza..ma suna politistul sa imi zica sa mai intreb pe undeva de telefon,dar oricum nu-l mai recuperez...ca baiatul de 19 ani sustine ca nu a fost el.. Intrebarea mea este...dupa tot tam-tam-ul...ce-i de facut?Daca este nevoie revin si cu alte detalii sau raspunsuri,in caz ca nu intelegeti ceva din ce am scris!Multumesc!