avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate annadode

Activitate annadode

Va rog frumos sa imi spune-ti si mie daca pot primi amenda in cazul in care vecina mea draga suna la politie fiindca copii mei in varsta de 2 si 3 ani mai fug pe holul apartamentului cateodata (nu se intampla in fiecare zi si daca se intampla incerc sa le dau alta ocupatie dar totusi...sunt copii si nu pot sa ii leg de picioare).Acum 2 saptamani m-am trezit cu ea la usa (stam perete in perete, nu e nici macar sub noi) sa imi zica ca ea nu se mai poate odihni din cauza tropaiturilor pe care le aude in ultima camera si ca sa imi fac copii sa stea locului si de atunci cand o deranjeaza cu ceva ori tranteste usa ei de la intrarea in apartament ori da cu ciocanul in perete si injura. Acum 10 minute a ajuns sotul acasa de la servici si a facut un dus si a incept sa bata in perete si sa urle ca vrea sa doarme si ca nu poate fiindca aude apa de 5 minute de 5 minute...poate sa ma reclame pt asa ceva?

Am uitat sa specific ca baietii nu au alergat sau facut galagie in timpul programului de liniste...
Imi puteti raspunde va rog ce pot face in cazul in care cei din conducerea fabricii refuza sa imi completeze adeverinta de venit pentru a lua un credit de nevoi personale? Am nevoie sa iau un asemenea credit si mi s-a spun la lucru ca nu imi vor completa adeverinta deoarece nu am vechimea de 2 ani la ei.
Da, Directia fiscala a trimis somatie in care se specifica faptul ca s-a inceput executarea silita a sumei de 200 ron. Va multumesc pt lamuriri!
Buna, am si eu o intrebare. Sotul meu a primit o somatie de la Directia fiscala in care se specifica faptul ca are o amenda pt tulburarea linistii publice. Amenda a fost data anul trecut in aprilie. Imi puteti spune daca va fi trasa doar suma de 200 ron in ziua in care va primi salariul sau mai mult?