avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate AndreiKB

Activitate AndreiKB

Executare nu cred,pentru ca nu am atencedente si a fost omor din culpa,
Am fost in interes de serviciu....(Lucrez ca sofer)
Asta este sper sa nu imi spuspende permisul....ca daca il suspenda e bai mare....
Am noroc ca acuma lucrez la noi la firma la birouri....ca daca nu ,nu mai aveam loc de munca ,bani,casa =Strada,boschetar.....din cauza unuii incompetent care nu stie ca nu are voie sa opreasca fara motiv pe autostrada si nu are voie sa se dea jos fara vesta etc.
Va multumesc mult,o sa va tin la curent !
www.facebook.com/andreikb! Acolo va mai pot da un nr de telefon sau/si sa va tin la curent cu alte info.
GuideMe a scris:

Din pacate nu mi-e foarte clar ce s-a intamplat de fapt.
Ce-i clar este ca:
1. ati lovit o masina optita pe banda 1, in conditii de drum normale (noapte, dar fara ceata ... etc)
2. in urma coleziunii a decedat o persoana, nu pe loc ci dupa ce a fost transportat la spital

Si am o multime de intrebari ca sa va pot ajuta cu un raspuns care cat de cat sa va ajute.
- in conditii normale de drum, chiar daca masina nu este semnalizata cu avarii sau triunghi, faza scurta - daca este reglata corect - se reflecta in stopuri la o distanta de cel putin 50-70 de m, iar pe autostrada nu aveti curbe care sa acopere vizibilitatea. Deci, aveati viteza prea mare sau cum nu ati observat masina?
- din cate inteleg in fata acestei masini mai era una oprita. Ce a declarat soferul acestei masini la politie?
- ce a zis politia dupa accident: masina pe care ati lovit-o a avut probleme tehnice?
- ce fel de leziuni a suferit cel care a murit?
- a murit din cauza lezinilor suferite din accident sau astea au fost doar un factor agravant? (poate omul s-a simtit rau, de asta a oprit ...)





1.Viteza nu aveam,deoarce masina era limitata la 80 km/h,iar el nu era in totalitate pe banda de urgenta ,deoarece eu nu am calcat linia rezonatoare!

2.Prin stanga mea,m-a depasit o masina care avea viteza destul de mare fata de mine,la nici o secunda dupa ce mi-am luat capu din oglinda am acrosat Peugeotul/Dubita!

3.Omul din masina din fata (BMW) a vinit si a deschis usa dubiteti (soferul BMW a murit)

4.Cu politia in momentele de dupa accident ,nu am avut ce sa discut cu ei pentru ca m-au jignit in toate felurile,m-au amenintat cu puscaria ,imi spuneau ca sunt Kamikaze,Ucigas,Nebun.....etc.

5.Cel care a murit ,a murit la spital ,(motiv:sa umflat bazinul,avea picioarele rupte).

6.Cel din dubita a declarat si imi spunea ca ii sa aprins becul de la baterie si de la ulei si incepuse sa ii moara masina,a spus ca dupa 15 secunde pana colegul lui sa oprit ,sa imbracat si a venit la el eu i-am acrosat....daca ei se opreau cu 15 secunde ,eu trebuia sa fiu in spatele lor (din calculele mele) la maxim 500 m.Si automat ii vedeam cand se retrageau!

Pot sa va sun sa va explic sau pe facebook sau Whatsapp sa va trimit o schita sau ceva! Masina era oprita pe banda de urgenta dar nu in totalitate...Viteza nu am avut,dar factorul important a fost o masina care a trecut pe langa mine cu viteza,cand mi-am luat ochii din oglinda nu am apucat sa ma uit de tot in fata si am acrosat...
Inteleg cat de cat....dar ,soferul microbuzului spune ca ii sa oprit masina din diferite motive,gen:,,mi sa aprins becul de la baterie si ulei si a inceput sa m-i se opreasca masina'' dupa mintea mea,oricare dintre ei care s-ar fi dat jos trebuia sa isi ia pe el vesta reflectorizanta,apoi sa incerce sa asigure si sa semnalizeze masina,cu triunghiuri sau dupa caz vesta reflectorizanta si sa paraseasca partea carosabila,omul din autoturismul din fata a venit pe banda 1 si a deschis usa celui cu dubita din spate! Exact atunci i-am acrosat eu!
A fost o fractiune de secunda dupa ce ma depasit o masina pe banda 2!
Nu prea am inteles 100% ce ati dorit sa imi explicati!
Pot sa va spun in primul rand,ca masina nu era semnalizata,era intuneric fiind ora 23:00!
Daca pot sa va trimit intr-un mesaj privat sau ceva ,o schita a accidentului si modul cum sa produs ar fi excelent ! E putin complicat sa explic doar prin scris!
Buna ziua,am si eu o problema din pacate!
In data de 04 Martie 2015 ,am avut un accident pe autostrada din care a rezultat moartea uneii persoane!
In primul rand,eu mergeam regulamentar pe banda 1 ,prin stanga mea a trecut o masina cu viteza destul de mare,dupa ce m-am uitat in oglinda ,la nici o secunda am lovit o masina(precizez ca acceasta masina nu a fost semnalizata :cu triunghi sau avarii).In fata accestei masini mai era una ,tot oprita!
Din pacate soferul(decedat) din masina din fata ,se spune ca a deschis usa masinii din spate! Eu nu i-am luat in plin ci doar am lovit masina in colt dupa care am ,,frecato'' cu coltul de la suprastructura/prelata! *(Conduceam un microbuz de 3,5 T cu prelata)
Victima a murit la spital.
Ce s-ar putea intapla mai departe!Este culpa comuna sau?Deoarce presupun ca pot fi acuzat pentru neatentie 100%.