avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate Sandra_cristina

Activitate Sandra_cristina

am posibilitatea de a ma duce la un executor judecatoresc cu hotararea definitiva pentru a-mi schimba numele?iar in felul asta sunt parte la mostenirea lui?
adica nu mai pot recupera nimic de la varsta de un an pana la 18 ani?hotararea de atunci este definitiva si irevocabila...chiar nu se mai poate face nimic?
ce inseamna in temeiul sentinte?eu am abandonat facultatea la 23 de ani si acum as vrea sa o termin
buna ziua! am si eu o nelamurire....mama mea in data de 13.09.1990 l-a dat pe tatal meu in judecata pentru stabilirea paternitatii , plata pensiei alimentare , si purtarea de catre mine a numelui lui....instanta a dat hotarare definitiva si irevocabila in favoarea mamei...eu cand l-am cautat prima data (aveam 19 ani) el mi-a spus "ca pe vremea lui Ceausescu cum nu exista sarmale fara mamaliga asa nici copil fara tata " acum eu am 25 de ani si vreau sa-l dau in judecata pentru a i arata lui k sunt copilul lui si de ce nu pentru plata pensiei alimentare din urma...se poate asa ceva?...el mi-a platit pensie alimentara in 18 ani doar o luna ....hotararea de plata a pensiei alimentare si restul s-au prescris?