avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru_dumitru

Activitate alexandru_dumitru

Răspuns la discuția Ultraj
Da, procurul tinde sa creada ca politistii au facut abuz in serviciu ( ca nu au ridicat presupusul cutit , ca nu au declarat ca am dat cu cutitul in masina politiei si si-au amintit dupa un an de zile , ca declaratiile lor nu coincid cu primele , ca nu aveau ce cauta in discoteca)
Răspuns la discuția Ultraj
Martorii mei cum am zis si eu si martorii lor cum au declarat politistii
Discuție Ultraj
In urma cu un an am iesit la o discoteca , acolo un prieten care era cu mine a varsat doua sticle de bere si au venit bodyguarzii si l-au scos afara urmadu-l si eu .La usa discotecii am purtat niste discutii cu bodyguarzii dupa care s-a ajuns la loviri din ambele parti ulterior venind si patronul care a pulberizat cu spay paralizant , noi am dat sa fugim , unul din bodyguarzi aruncand cu o canapea de lemn dupa noi . Tin sa mentionez ca in discoteca se afla un politist care ulterior a coborat spre noi si alt politist care a venit de afara , scandalul deja incetase doar se mai adresau injurii din ambele parti .Fara nici un fel de motiv unu din politisti a utilizat arma din dotare fara vrun avertisment nici macar verbal impuscandu-ma de 2 ori in picior, mentionez ca impuscat fiind m-au lasat intins pe jos fara sa ma ajute intr-un fel .Eu am fost cel care am sunat la 112 pentru a chema o salvare deplasandu-ma cu masina spre spital .Varianta politistor este ca ei au tras cu pistolul fiind ca eu aveam un cutit cu care i-am amenintat si mai mult ca am bagat cutitul in masina politiei ( fapt care ei la cald nu au declarat ca eu am bagat cutitul in masina politiei si reamintindu-si dupa un an intrigand chiar si procurorul ) si mai mult de atat ca cutitul l-am scapat jos cand am fost impuscat ( cutitul nu exista , fiind proba ceea mai solida si prin care domnii politisti isi justificau gloantele ) La doasar mai exista si un cd cu o poza , in acea poza sunt patronul discotecii si cei doi politisti in cauza stand la masa in discoteca consumand alcool imbracati in hainele statului.Acum o saptamana am fost chemat la procuror pentru a da inca o declaratie . Cum crede-ti ca se va incheia acest dosar ?? Tin sa mentionez ca sunt recidivist .