avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate MMalexa

Activitate MMalexa

multumesc din suflet!sanatate multa va doresc!cei de la banca au spus ca dk nu am facut o alta cerere de inchidere de cont banii s-au dus intr-un cont curent de unde au fost retrase ratele pe cateva luni .cand s-a terminat suma de 725 au inceput sa curga dobinzile pana in 2008 .acum am fost si am cerut si o copie dupa contract .multumesc mult pentru sfaturi.
Ultima notificare; am primit un plic pe care scria birou executor judecatoresc iar in notificare stampila de la eos cu nr de telefoane de la eos.m-am gandit ca au ei executori.eu am primit anterior notificari de executare de la eos.deci cand ar trebui sa-mi dau seama de executare cand ajung la usa si nu mai am ce sa fac?ei spun ca dk nu platesc suma imi face oprire pe salariu.
Buna seara!i-am contactat pe cei de la EOS si i-am rugat sa-mi trimita si mie documentele pe baza carora ma executa silit si mi-au spus ca nu are ce sa-mi trimita .cererea de executare este in insanta spun ei si o retrag doar daca platesc 1000 de ron din datorie.sfatuiti-ma si pe mine va rog dk este sa fac o intelegere pentru banii care nu sunt datoare dar nu am cum sa dovedesc ar trebui sa cer un document de la ei prin care sa ateste angajamentul.ei .cu timpul dk gasesc o solutie as putea recupera banii dk incep sa platesc.multumesc.
multumesc.dar nu am ce solutionare sa stept ca nu am cu ce sa merg in instanta ca pe vorbe nu ma crede nimeni ca nu am aceasta datorie catre banca.deci nu am cum sa cer amanarea executarii.mai am o intrebare va rog .dk au trecut 7 ani aceasta daorie este prescrisa mai au dreptul la executare silita?multumesc
Buna ziua.Am avut un credit in 2003 in val de 1630 ron ,in 2005 am platit suma de 725ron,plata anticipata fara sa stiu ca trebuia sa mai fac o cerere de incheiere de cont(la momentul respectiv a fost primul credit )iar personalul bancii nu mi-a oferit aceasta informatie,astfel in 2014,m-am trezit cu executari peste executari ,noificari peste notificari de catre firma EOS CA AM O DATORIE DE 2700 RON,am fost la banca am cerut un extras de cont in care nu apare val de 725 lei suma ach de mine in 2005 astfel in 2008 a preluat datoria EOS (pe extras apare ultima suma datorata 1100 lei)am gasit si chitanta ,din pacate nu mai am contractul,am consultat un avocat si nu ma poate ajuta cu doc pe care le am.ultima notificare primita este de executare silita pe venit,am sunat astazi sa fac o inelegere cu ei esalonata dar mi-au spus ca pentru a retrage cererea din instanta tr sa platesc suma de 1000 lei pe care nu-i am.si asta pana marti .ce pot eu sa fac ca sa impiedic aceasta executare silita cu oprire pe salariu?va rog din suflet sa-mi raspundeti.