avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate cristi1993

Activitate cristi1993

salut am si eu o problema ... in 2014 luna ianuarie am cumparat o masina inmatriculata in bulgaria era prima matriculare in februarie 2014 pe 16 am fost oprit de organele de politie si miau zis ca am asigurarea oprita de bulgar.... am fost la sectie mia luat nr dupa masina certificatu dar de permis nu mia spus nik mi la dat inapoi ... a 2 zi am fost miam facut asigurare iar miam luat nr certificatu nu am stiut nik in martie pe 3 am plecat in strainatate am venit aks am fost la politie ca imi facuse dosar penal si trebuia sami ia o declaratie iam intrebat daca se intampla ceva cu permisu meu miau spus ca nu se intampla nimik am plecat iar in strainatate am venit in octombrie pe la jumatea luni am fost oprit de organele de politie leam dat toate actele permisu certificatu tot tot nui nik imi da amenda ... pe 26 decembrie de craciun am fost iar oprit de politie si miau spus ca am permisul suspendat dupa 24 martie 2014 dar mie nu imi venise nik akasa pe 28 miau dosar penal dar nu miau zis nimik de permis mi lau dat inapoi si ata pe urma sa aflu ca miau facut dosar penal in 2015 ianuarie pe 5,9 miau venit aks 3 plicuri ca am permisu suspendat din data de 28 octombire si unu 24 martie acela dupa 24 martie sa clasat mi la suspendat pe 3 luni dar cu cele lalte 2 nu stiu nik de ele am fost la politie miau spus sa astept ce pot sa fac in acest caz va rog frum ajutatima nu mai am permis de 6 luni si eu lucram ca sofer in germania ... va rog mult datimi un sfat .....