avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate euioana10

Activitate euioana10

Chiar daca nu are nici un imobil in posesie si locuieste in chirie cu inca trei persoane? Tin sa mentionez ca in afara de pensie alimentara nu a contribuit cu nimic la cresterea si educatia fetitei, toate cheltuielile fiind acoperite de parintii mei si de mine. Iar acum sunt recasatorita, fetita are camera ei la actualul domiciliu, plus alt standard de educatie si altele. Multumesc
Multumesc. Intr-adevar, voi angaja si un avocat. Si voi imputernici pe cineva sa ma reprezinte. Sper sa nu se intinda prea mult procesul, e spre binele fetitei sa fie integrata cat mai repede, pentru a invata limba, pentru a se acomoda. Chiar daca momentan nu am servici in elvetia, exista vreun risc de a.i incredinta tatalui custodia?
Multumesc. As putea sa pun pe cineva sa ma reprezinte? Printr-o procura, evident. Pentru ca nu am nici cea mai vaga idee cat ar putea dura procesul si nu pot ramane in tara mult timp.
Salutare. Am divortat oficial acum un an la notar-neoficial eram despartiti de mult. Am o fetita de aproape 4 ani. M-am recasatorit recent in strainatate, voi avea inca un copil cu actualul sot. Doresc sa iau minora sa o cresc in sanul acestei noi familii, dar tatal sau se opune cu vehementa.Tin sa mentionez ca am custodie cumuna, cu domiciliul stipulat la mine.Nu pot pleca din tara fara mionora, pentru ca fostul sot m-ar putea acuza de abandon. Tin sa mentionez ca eu si parintii mei am facut totul pentru fetita, am suportat toate cheltuielile. Fostul sot plateste doar pensie alimentara si suna foarte rar. Ce as putea sa fac? :((Ce sanse am, daca il dau in judecata, sa obtin custodia doar eu? Va multumesc.