avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Activitate alinstefan2015

Activitate alinstefan2015

Buna ziua,

In urma cu 4 ani mi-am facut un abonament pentru voce si SMS -nu dau numele furnizorului. Toate bune, pana ieri, cand din intamplare am observat ca am costuri suplimentare pentru trafic de date. In acel moment am verificat in meniul telefonului si am constatat ca pot accesa internetul, iar in ultimele zile baiatul meu s-a jucat si a accesat mai multe site-uri.
Stiu ca teoretic am beneficiat de un serviciu si trebuie sa-l platesc, dar este normal sa nu fiu informat in prealabil? Puteam cu usurinta sa blochez accesul baiatului la retea daca stiam ca pe acest numar am si internet...
Are rost sa depun vreo plangere sau s-a procedat legal si sunt eu putin nervos pe situatie?

Multumesc frumos,
Multumesc frumos pentru raspunsuri!
Am citit procedura de pe procesul verbal, dar intrebarea mea este: Exista LEGE care ma obliga?
Buna ziua,

Ieri am fost sanctionat de catre politia rutiera cu o amenda contraventionala, iar azi am efectuat plata.
Va rog sa imi comunicati daca exista lege care ma obliga sa trimit dovada platii catre unitatea din care face parte agentul constatator. In codul rutier la fapta savarsita de mine se mentioneaza doar valoarea amenzii, nicidecum plimbarea pe la posta si cheltuiala cu trimiterea dovezii catre agentul constatator...


Multumesc anticipat!