avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters363917

Activitate ContSters363917

As dori sa ma ajutati cu niste sfaturi. Azi am primit instiintarea de divort unde sotul meu sustine vina ambelor parti cu motivul ca amindoi avem relatii extraconjugale ceea ce nu este adevarat. Eu nu am nici o relatie cu un alt barbat el insa da si stie foarte multe persoane din anturajul lui. Martor la divort a chemat o persoana cu care eu ma intilneam de cel mult de doua ori pe an si si atunci alaturi de sotul meu.As vrea sa stiu ca daca se dovedeste ca nu am relatie extraconjugala pot sa primesc renta viagera? Acest martor al lui cu siguranta ca o sa depuna marturie mincinoasa. Sintem casatoriti de 27 de ani ,el lucreaza la Bucuresti ( pot sa il acuz de parasire de domiciliu?)din 2012 dar ruptura intre noi sa produs in luna aprilie anul acesta cind am descoperit un credit scos din banca cu semnatura falsa sub numele meu.As vrea sa stiu ce pot sa cer si care sint drepturile mele.Avem 2 copii majori un baiat de 25 de ani si o fata de 18 ani care este la liceu. Avem un apartament ipotecat care as vrea sa il trec pe numele copiilor ca sa evit partajul.Cazul nostru este destul de complicat pentru ca sotul meu a facut lucruri ilegale si murdare Copii se pot cita ca martori? ei stiu foarte multe despre relatia extraconjugala a sotului meu. Va multumesc anticipat.