avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate anadaniela

Activitate anadaniela

Doresc sa va intreb urmatoarele :
- in convocarea pentru cercetarea disciplinara trebuie sa fie scris motivul pentru care sint cercetata disciplinara ? , in convocare scrie : < incalcarea atributiilor de serviciu si aprevederilor incluse in regulamentul intern ,etc .> . Nu mi se screi care anume atributie de sertviciu asm incalcat-o , am primit aceasta convocare fara a mi se spune din partea sefului ce anume atributie de serviciu am incalcat.
- trebuie sa primesc si eu obligatoriu un proces verbal cu intrebarile care mi se pun ? , as dori sa primesc un proces verbal cu intrebarile puse , pentru ama putea aparea in instanta mai departe .
- este normal ca seful locului de munca care a intocmit referatul de sesizare sa faca parte din comisia de cercetare ? . unde este impartiabilitatea ?
- am dreptul sa fiu aparata in instanta de catre un avocat pus din oficiu ? platit din banii publici , judecatorie sau tribunal ,s-au va trebui sa-mi angajes obligatoriu un avocat platit din banii mei ?
- mentionez ca lucrez in posta romana iar nevasta sefului lucreaza cu mine , nu vine sa traga de saci cu mine ., eu aveam nevoie de cineva sama ajute , iar sotia sefului impreuna cu alta colega agreata de ea stateau cu funduil pe masa ,desii vazusera ca am nevoie de ajutor
- consider ca unde sint angajati la acelasi loc de munca sot si sotie exista un conflict de interese , seful tipa la mine pentru a-si apara sotia spunindu-mi sa-mi vad de munca cind ii spun ca nu face toate atributiile de serviciu pe care le fac si eu desii avem aceleasi functii de oficiant , mentionez ca nu este prima data cind tipa la mine , incearca sa ma intimideze pentru a nu mai spune ce am de spus etc
- nr . meu de telefon 0770784463