avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Activitate darialin

Activitate darialin

Imi poate defini cineva infractiunea din legea 301/2012?
Am nevoie de niste raspunsuri la cateva intrebari din lege. Daca ma puteti ajuta cat mai repede.
1. Ce este infractiunea?
2. Ce cuprinde consemnul general al postului?
Răspuns la discuția concediu la nasterea unui copil
multumesc mult de raspunsuri...Dumnezeu sa va dea sanatate si slava LUI caci inca mai sunt oameni de buna credinta pe lumea asta.
Răspuns la discuția concediu la nasterea unui copil
mi se poate acorda acest concediu paternal chiar daca am doar 5 luni de zile angajat?
Nu am depus ,ce acte trebuie?
pot primi concediu de la munca pentru ca sotia va naste?
vreau sa stiu daca sotia este coasigurata dupa mine?Lucrez de 5 luni si am accesat site-ul CNSAS si scrie ca nu este asigurata sotia.Am dus la munca actele necesare ca in urma cu 3 luni am facut si cununia.Multumesc de raspunsuri...
Răspuns la discuția Agent de securitate
Multumesc tare mult...
am examen la un curs de agent de securitate si am o intrebare in unul dintre chestionarele de examen care scrie cam asa: care sunt abaterile disciplinare savarsite de angajat? Nu ii gasesc raspunsul in manualul facut de cei de la curs.Ma puteti ajuta cu un raspuns?/
vreau sa fac un curs pentru paznic si as vrea sa stiu cat dureaza si in ce consta el.Si care este diferenta intre paznic si agent de paza,ca nu stiu pentru ce sa fac cursul.asta daca exista o diferenta.