avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate grigoirc

Activitate grigoirc

Buna ziua, sunt stabilit in strainatate, am cumparat din mediul online anumite servicii virtuale ( cu factura, chiar daca cred ca este o facatura de factura ) l-am instintat in scris pe administrator/manager de intentia de al reclama la OPC, acesta la randul lui sustine ca mi-ar fi facut o plangere penala la parchet pentru amenintari pe baza art 209 sau ceva de genul.Chiar este posibil asa ceva, ma intereseaza sa stiu daca necesita sa ma deplasez in Romania pentru aceasta actiune.Multumesc.
Buna,

In 2011 am facut un credit de nevoi personale am platit doar 2 rate dupa care am ramas fara loc de munca....Nu am nici un bun pe numele meu si nici un job stabil, de 2 ori am fost executat silit sau ceva de genul cu oprire pe conturile bancare, ma intereseaza daca pot scapa cumva de acest credit facut in graba ne avand posibilitatea sa mai achit intreaga suma cu tot cu penalizari si dobanzi, se poate prin absurd sa platesc doar suma imprumutata fara alte costuri sau sa se prescrie ceva sa ma declare instanta incapabil de a platit respectiva datorie.Multumesc.
Buna ziua,
Am cumparat de pe internet un post de radio online care il poti asculta in winamp pe acesta se aude muzica de pe youtube sau alte radio-uri cunoscute in Romania,mentionez ca nu am nici un beneficiu de pe urma acestui radio este ascultat doar de prieteni din lipsa de ocupatie, si de curand cineva mi-a zis ca acest prost de radio necesita licenta, [ link extern ]
Imi puteti spune va rog daca am vreo obligatie in a achizitiona acea licenta .Multumesc mult .