avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Activitate chitu emil

Activitate chitu emil

Merg de fiecare data la usa blocului,il trimite pe fostul amant jos sa ma invite in casa lui(amantului),mama nu coboara si-mi trimite mesaje ca nu vor copiii.I-a inregistrat in casa sa-mi arate ca nu vor sa vina .
Copiilor li s-a facut expertiza psihologica (pe 11.09.2014)si s-a concluzionat ca nu prezinta garantii de sinceritate.,existand inconsecvente in declaratiile facute de ei.
Buna ziua,
Am contractat un credit pentru apartament de la o banca in care si fosta sotie era codebitor.Ea nu a platit niciun ban timp de 6 ani ,(aprox13.000euro).Am divortat am vandut apartamentul ,am mai ramas datori cu 9000euro .Acum plateste rata dar vreau sa recuperez jumatate din suma de 13000euro pe care i-am platit in timpul casatorieisi ea n-a platit.Toate chitantele sunt platite de mine,doar una -doua de 200euro sunt pe numele ei ca am rugat-o eu sa plateasca.
Ce trebuie sa fac,ca sa recuperez banii?
Nerespectare Sentinta civila de mama copiilor.Nu aduce copiii in program de vizitare,mai mult de atat i-a invatat pe copiii sa spuna ca nu mai vor sa vina la mine.(Alienare parentala)Ce pot sa fac?
Buna ziua,
Am contractat un credit pentru apartament de la o banca in care si fosta sotie era codebitor.Ea nu a platit niciun ban timp de 6 ani ,(aprox13.000euro).Am divortat am vandut apartamentul .Vreau sa recuperez jumatate din suma de 13000euro.pe care i-am platit in timpul casatoriei,toate chitantele sunt platite de mine,doar una -doua de 200euro sunt pe numele ei ca am rugat-o eu sa plateasca.
Ce trebuie sa fac,ca sa recuperez banii?