avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate claudiu10000

Activitate claudiu10000

Va multumesc!
In calitate de absolvent !
Buna ziua! Doamna cu care am vorbit la ANOFM, mi-a zis ca eram deja inscris la master inainte sa benificiez de somaj, si ca am facut fals in declaratii , precum ca nu studiez in momentul acela la o alta forma de invatamant, avand in vedere ca era o forma de invatamant fara frecventa si nu mi se oferea nici un venit , am omis sa le spun.
Acum vreau sa va intreb pe Dvs, !
Daca contestez ce sanse reale am sa castig?
Daca atac aceasta decizie prin contestare , suma ramane aceasi, penalitatile se opresc pe durata procesului sau cresc incontinuare?
Sunt sanse sa castig procesul!
Va multumesc tare mult!!
Buna ziua !
Am fost astazi la Ajofm, motivul pentru care este acel debit este ca am facut un master la fara frecventa ID,suma care trebuie platita este de 1444 lei plus penalitati, in valoare de 470 lei, masterul nu mi-a oferit nici un venit,bani,subventii, burse, Se poate contesta, ataca aceasta decizie ?Va multumesc!
Buna seara ! Am primit astazi o scrisoare recomandata CU O decizie din partea ANOFM
Decizia zice in felul urmator: Se imputa dl..domiciliat in ...un debit in suma de 1444 lei, reprezentand debit indemnizatie de somaj necuvenita, conform dosarului..Prezenta decizie constituie titlu executoriu care urmeaza a se utiliza pentru recuperarea integrala a debitului, conform procedurii de executare silita....
Cum trebuie sa procedez,?mentionez ca nu am fost angajat in timpul beneficierii somajului
Ce constituie titlu executoriu conform executarii silite ..?
Va rog frumos, daca imi puteti raspunde, v-as fi recunoscator!
Va multumesc