avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters376123

Activitate ContSters376123

Răspuns la discuția Program vizita minor
si bolile infectioase nu sint pe motiv de stres,nici indigestiile provocate de cartofii prajiti cu ketchup sau saorma la un copil de 7 ani
ce usor judeca lumea: il puneti repede pe picioare.....ultima oara a facut febra 5 zile si a lipsit de la scoala o saptamina
da, o sa consult un avocat in acest sens cu hot jud in fata, ca sa fiu sigura ca nu gresesc,multumesc


[ nu mai postati mesaje consecutive, folositi functia " editeaza"]
Răspuns la discuția Program vizita minor
conjuctia "si" am pus-o eu ca nu puteam sa redau toata hot jud aici, in hot se enumera toate cele cu virgula intre ele
Răspuns la discuția Program vizita minor
nu ar fi o pb din partea mea sa-l ia pe copil si pe 19+20 dar mi-l aduce iar bolnav si de Craciun ma plimb iar pe la urgente, ca atunci nici nu ai unde sa apelezi la medic....
Răspuns la discuția Program vizita minor
in hotarire nu se specifica si una si alta, se spune: 1 si 3 week-end cu ducerea copilului la scoala ,apoi vacantele prima jumate in anii pari ultima in anii impari, deci 19+20 dec nu mai e week-end ca dupa aceea de luni copilul nu mai incepe scoala, e vacanta de iarna.Este intrepretativ textul...
Răspuns la discuția Program vizita minor
deci nu se considera ca jumatatea de vacanta care nu sta la tata trebuie sa stea si la mama? se pune pe primul loc drepturile tatalui?
Răspuns la discuția Program vizita minor
Nu se considera ca oficial este vacanta care incepe de pe 19 atunci cum poate fi si una si alta?
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati sa clarific un aspect din hotarirea jud care precizeaza programul de vizitare minor de catre tata. Astfel se spune ca tatal are 1 si 3 week-end si jumatate din vacanta de iarna (prima jumatate care cuprinde Craciunul in anii pari si ultima jumatate din vacanta cu revelionul in anii impari). problema este ca anul acesta vacanta este in perioada 19 dec 2015-10 ian 2016 deci week-end-ul 19+20 dec 2015 unde se incadreaza? la partea de vacanta care sta la mama sau la week-end-ul tatalui?

Multumesc mult anticipat