avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate fordfiesta

Activitate fordfiesta

Răspuns la discuția Rol fiscal
V a rog un rasp la aceasta prob?
Răspuns la discuția Rol fiscal
Nu ma poate ajuta nimeni ?
Discuție Rol fiscal
Buna ziua detin un act de propietate pt o casa formata din 5 camere ,bucatarie ,si anexa , in cartea funciara mi-au fost intabulate in anul 2007 doar casa fara bucatarie si anexa .Am solicitat o reactualizare a cadastrului ,dar din masuratori reiese exact ce am in acte ,la rolul fiscal platesc dor pe casa impozit conform cartii funciare si nu conform actului de propietate . Pot cere o rectificare a rolului conform actului de propietate deoarece imi sunt necesare la reactualizarea cadastrului
Răspuns la discuția legea 10
Pe siteul PMB apare doar un nr de dosar ,dar pot adresa PMB o adresa prin care sa pot solicita daca a fost depusa cerere
Răspuns la discuția legea 10
Nu am nici o notificare ,doar stiu ca sora mea a depus cerere ,dar nu sunt in relatii bune cu ea .Intrebarea este pot sa depun o cerere prin care sa pot solicita ,daca a fost depusa cerere .Stiu ca termenul a fost prelungit pana pe 30 iunie ,pt depunerea cererilor pe legea 10 ,si unde pot adresa cererea la primaria de sector sau la Primaria Capitalei
Discuție legea 10
Buna ziua ,cum pot afla daca a fost depusa cerere pe legea 10 ,pt restituirea unui teren.,Si daca nu s-a depus ce acte sunt necesar pt intocmirea dosarului
Discuție angajare
Buna ziua,am o intrebare ,daca am fost condamnat 3 luni cu suspendare ,si m-am reabilitat ,pot sa ma angajez in politie
Răspuns la discuția denunt
politistul sau procurorul ,si in cat timp se poate depune plangerea
Răspuns la discuția denunt
Ma ajutati si pe mine cu un raspuns la aceea intrebare .Cine poate constata daca un denunt a fost facut pe baza unor afirmatii nereale
Răspuns la discuția denunt
Nu am ticluit probe ,si cele spuse de mine sunt reale , si cine poate constata daca cele spuse de mine sunt neadevarate .Mai mult seful celor doi politisti reclamati de mine a fost denuntat de o alta persoana si arestat