avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Activitate mihairusu83

Activitate mihairusu83

Răspuns la discuția Permis conducere
Multumesc mult !
Răspuns la discuția Permis conducere
momentan sunt in germania ...as vrea sa ma intorc in tara in februarie pentru a-mi ridica o diploma de la facultate ...nu stau decat cateva zile ..... mi-e frica sa ma duc sa ma interesez pentru ca exista posibilitatea sa raman fara ....din cate am inteles in uniunea europeana pot circula pntru ca am facut o fapta penala,doar am alunecat pe gheata,am lovit masina personala,dar nu m-am dus in 24 ore sa cer dovada si astfel intr-un exces de zel politistul mi-a suspendat permisul pe 30 zile.
Răspuns la discuția Permis conducere
In momentul de fata as avea dreptul de a conduce in tara?
Buna ziua, in luna februarie a acestui an (2015) mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 30 zile.Am facut recurs iar dupa 3 saptamani am primit o scrisoare acasa care zicea ca am pierdut recursul si ca trebuie sa predau permisul pentru 30 zile. In acest timp a intervenit o problema si a trebuit sa plec din tara (in Germania). De atunci conduc in germania cu permisul meu.Am fost oprit o data dar nu a fost nici o problema.
Intrebarea mea : daca revin in tara exista posibilitatea sa fiu oprit si sa mi se ia permisul de conducere??
As vrea sa precizez ca nu mai stiu nimic de suspendare,daca am sau nu dreptul de conducere in tara.
Multumesc si astept un raspuns.