avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate liviuxx

Activitate liviuxx

Răspuns la discuția pensia comunitara
Buna seara !unde pot sa sa aflu formula de calacul a pnsiei de limita de vistra dupa noua formula CINE MA POATEA AJUTA ? SAU O PESONA CARE CUNOSTE SI POATE SA MA AJUTE MULTUMESC !!
Răspuns la discuția pensia comunitara
da multumesc dl popa nu avrut sa ia inscrisu a spus ca a dat un rsapus verbal si nu are ros !,am sa trimit un inscris duca recomadarea dv dl popa multumesc !
P.S -am cerut sa fi informat inadresa de email si nu mi sa raspus am sa incerc si cu un inscris pe posta cu aviz de primire ! MULTUMESC
WKEEND FAIN !! DL POPA
daca o pesona construiest un balcon din lem nu cu suturnare si turnar
in zona de curte cu 5 corpuri de vila si in care ternu aferent nu este trecut in cf este teren a intregi comunitati /nu exita conducte cabluri gaze este liber de utilitatati persona respectiva poate fi amendat sau se darima balconasu P.S persona respectiva trebuie sa obtina aveze de la asociatia de locatarii sau numai de la primarie si dac totus sa construit cit este amenda ?
Răspuns la discuția pensia comunitara
buna dl avocat am cosultat functionaru de la giseu in car dumnelui a esplicat ca nu am primit nimica de la italia si era rau dac primea el dumnelui spunea ca eu trebuie sa primesc o decizie trbuie sa mai astep !!? ce ar trbui facut !
Răspuns la discuția pensia comunitara
multumesc !! va tin la curet !
Răspuns la discuția pensia comunitara
DA !! dl Popa am depus dosaru 16/12 2019 am luat un numar de iregistrare la care nu am primit nimica inca am avut o discutie dna de la ghiseu 7 pensi tm. comunitar este f greu de vorbit cu asemenea specime nu da nici o relatie ca ia nu stie ! ca sa astep !!? de aceia am dorit sa vin cu cineva cu o intpinare sa vedem cum aflu de situatia dosarului binetele cotra cost !!
buna ziua !! asi dori sa stiu ce se poate face in legatura cu penisia comunitara ,mai exact am lucrat in italia peste patru ani am depus dosaru la la data 16.12 2019 la care nu am primit nici un raspus cu cine asi putea sa ia legatura cunascator a legislatie europen in care sa pot rezova problea ,binenteles cota cost ! multumesc
buna ziua !am fost pensionat ina data de 19.07 2019 cu legea 263/2010 in care eu coside ca nu sau calculat grapa de pensie 1.,2 in care stagiu cotizatie 49 ani din care 11 ani grupa 1si 9ani grupa 2 , sa vorbit f mult dar cred ca a ramas la stagi de discutie recalcularea grupelor intrebarea me estedac se poate iteprinde anumite demesuri pentru recalcularea gupelor 1.,2
da multumesc !! ceva la mine in calcul nu fuctioneza !!!!
dupa 11 ani de grupa 1 si 7 ani de grupa a2 cu salar destu de mare spor de toxicitate de noapte , in perioda cind avem functie de coducere cu un stagiu de cotizatie de 49ani !!?????
nu cred ca este adevarat nu -ti vine acrede si cind alti fara functi mucitori au pensie mai mare care este logica sa schimbat regula in timpu jocului !!?
multumesc !
BUNA ZIUA ! 1. LA CALCULU PENSIEI DE LIMITA DE VISTRA SE IA IN CALCUL PENSIA DE IVALIDITATE SI CITE PROCENTE ESTE LUATA IN CALCUL
MULTUMESC !:(