avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate Mitranelena85

Activitate Mitranelena85

El juca la jocuri de noroc si fost soacra le avea cu alcoolul dar nu am dovezi ..doar cuvantul meu contra cuvântului lui
Chiar daca fac dovada ca trimit bani părinților mei pt intretinerea copilului si vin in tara de 3,4 ori pe an instanta ii va da copilul fostului soț????
Fara acordul tatălui nu pot doamna 26Maria23 .cred ca ar fi si greu cu ea in străinătate! Fata este atașată de tatăl ei dar nu concep ca ea sa.i spună mama altei femei
Nu vreau sa stea la tatăl ei deoarece acesta s.a recăsătorit ,aceasta femeie a apărut in viață soțului meu la 7 luni de cad eu am abandonat domiciliul conjugal. Nu suport ca fetiță mea sa.i spună mama .Eu sunt MAMA ei! Mai bine sta la părinți mei
Fostul meu soț a crescut copilul ce.i drept,eu am mai ținut legatura telefonic si am mai trimis cate ceva din străinătate de sărbători.întrebarea mea poate sa invoce si șantajul la proces? Are mesajele de la minte
Copilul a stat la el de la varsta de un an si jum si pana acum 3 luni

Daca solicit. Stabilire in străinătate fiind custodie comuna nu am nevoie si de acordul lui?
Buna ziua
In urma cu 8 luni s.a finalizat căsătoria cu fostul soț la tribunal din care a rezultat un copil in vârstă acum de cinci ani.
Eu am abandonat copilul si domiciliul conjugal in urma cu 3 ani si jum plecând in strinatate.in urna divorțului custodia o fost comuna cu domiciliul la mine deoarece oarecum mi.am constrâns soțul nedandui divorțul daca nu.mi da domiciliul copilului(acesta si.a refăcut viață cu o alta femeie avand si un copil cu ea).
Precizez ca fetiță este la părinții mei de 3 luni eu fiind plecata in străinătate.
Fostul soț vrea sa deschidă proces sa restabileasca domiciliul la el.
Poate câștiga domiciliul in conditiile in care eu sunt plecata din tara si nu ma pot ocupa de cresterea copilului?