avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Activitate ioneludrea

Activitate ioneludrea

Prestatorii de servicii medicale pe baza de contract cu casa de asigurari de sanatate vor aplica e-factura pentru a factura serviciile prestate catre aceasta institutie de stat?
In mod normal ar trebui ca in baza partajului sa solicitati bancii schimbarea debitorului daca , desigur, sotia dvs. indeplineste conditiile.
Buna ziua,
Cand spuneti nu avem o baza legala???
In valoarea de intrare a unei licente IT se poate include si training-ul salariatilor care vor utiliza programul a carui licenta se achizitioneaza??? dar cheltuielile cu implementarea programului (constituire baze de date, etc.)
Multumesc!
buna ziua,

in mod normal executorul ar trebui sa va elibereze un document din care sa- rezulte ca ati achitat debitele.
sigur, ar fi normal ca executorul sa fi transmis deja bancii adresa de ridicare poprire dar..... in general nu o fac.
cea mai rapida modalitate ar fi sa mergeti la executor si sa vi se elibereze documentul.

spor,
In situatia in care preiau un Srl care are datorii restante si curente pot fi tras la raspundere pentru alte datorii facute anterior de catre asociatul unic si care nu sunt inregistrate in situatiile financiare????
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Nu inteleg ce legatura este intre datoria sotului dvs. si contul dvs. bancar. Cred ca ar trebui sa analizati cu mare atentei titlul executoriu primit . In mod normal trebuie contestata poprirea. Pe de alta parte cred ar trebuii sa faceti o cerere catre banca prin care sa solicitati sa nu se execute suma existenta in cont. Exista termene in care banca trebuie sa vireze sumele.
Fondurile europene nerambursabile sunt echivalente ajutoarelor financiare?
Daca o societate straina detine peste 90% dintr o societate din Romania cele doua societai sunt legate conform legii 346?
Ce solutii de recuperare a unei sume stabilite printr o hotarare judecatoreasca mai am daca s a prescris dreptul de executare? Multumesc!