avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate GavrilDaniel

Activitate GavrilDaniel

Răspuns la discuția accident rutier
am dat declaratia exact asa ca mai sus
Răspuns la discuția accident rutier
din cate stiu stiu sunt 2 martori careau vazut tot , iar victima nu siu ce a declarat,daca avea0,96 alcol in aeru expirat in sange cred ca mai mult nu conteaza acest fapt,eu stiu ca nu pot dovedi faptu ca nu am vazuto totosi ma lovit in spate .daca cunoasteti un avocat care poate sa ma reprezinte sunt interesat
Discuție accident rutier
Buna ziua in seara zilei de 27 10 2015 in timp ce ma deplasam spre casa la volanul unui ansamblu de vehicole o furgoneta cu platforma pe care se afla un autoturism la intrare in vatra dornei pe la orele 17,25 se ingana ziua cu noaptea am intrat in depasirea unui biciclist care circula regulamentar dupa ce am trecut cu furgoneta am observat in oglinda ca acesta schimba directia de mers spre stanga fara sa se asigure [probabil nu a observat platforma masina de pe platforma fiind de culoare neagra]am tras de volan stanga intrand pe contrasens pentru a evita coliziunea dupa am indreptat autovehicolul am oprit mam uitat pe drum si nu am observat nimic . la acel moment am crezut ca am evitat impactu am continuat deplasarea dar asta e in cateva minunte am fost anuntat prin statie de un coleg ca am lovit acel biciclist fiind langa o statie peco am oprit in acea statie unde am constatat ca biciclistul mia spart oglinda la masina de pe platforma atunci a sosit un echipaj politie am fost testat echilotest rezultat 0 dupa care am fost la spital pentru probe sange .Victima era la siptal avand o fractura a fost testata echilotest rezultaul fiind 0,96 in aeru inspirat.Am 3 luni de atunci nu ma contactat nimeni stiu ca mi sa intocmit dosar penal parasirea locului accidentului si vatamare din culpa.Regret ca am continuat deplasarea la acel moment dar asta e nu pot da timpu inapoi.vas ruga daca se poate sami spuneti la ce sa ma astept acum .Am fost contactat de victima si mia cerut suma de 6000