avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate silibro

Activitate silibro

Anul trecut am gasit masina lovita in parcare. Numarul de inmatriculare al celui care m-a lovit a ramas infipt in ornamentul din spate al masinii mele. Cum era normal am plecat la politie impreuna cu prietenul care era de fata cand am depistat problema si am declarat ca mi-am gasit masina avariata in parcare. Dupa 4 luni am fost sunat de un politist de la sectia unde am declarat accidentul care m-a chemat la sectie sa discutam. Au gasit conducatorul masinii cu numarul de bulgaria care ma lovise, dar mi-au semnalat faptul ca respectiva persoana a declarat, cu pana in 24 de ore inainte de a declara eu, faptul ca m-a lovit in trafic si nu in parcare, eu fugind de la locul evenimentului (Automobilul meu fiind parcat, in acea perioada ,cu cel putin o saptamana inaintea momentului in care am descoperit eu avaria in parcare.) . Persoana respectiva sustine ca erau si doi agenti de la politia locala care au plecat in urmarirea mea, la momentul accidentului declarat de acceasta, dar ca nu m-au prins (eu conducand o duba de 6 m lungime). Acum investigatiile continua in vederea solutionarii , inca cei doi presupusi politisti nu au fost gasiti. Automobilul este stationat in parcare blocului unde locuiesc .Cum ma pot apara si ce dovezi pot aduce ca masina mea nu a fost in trafic in ziua respectiva sau cum pot actiona legal pentru a ma apara? Este normal sa ma puna sa merg cu masina la locul unde presupune cealata parte a dosarului ca s-a intamplat evenimentul ? Ce urmaresc prin acest lucru ? Multumesc anticipat.