avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate vyod

Activitate vyod

Va multumesc pentru amabilitate si promptitudine. Rationamentul meu a fost identic cu al dvs, in privinta indeplinirii conditiilor, atributiilor detinute anterior si a vechimii. Raspunsul dumnealor, a fost acela ca, este institutia dansilor, conditiile d-lor si, iar culpa mi-ar apartine din punctul d-lor de vedere, deoarece nu am citit cu atentie anuntul de angajare. Era prea tarziu pentru a depune contestatie, nu cred ca ar fi schimbat nimic. In schimb, am depus cerere de retragere a dosarului si restituire a taxei de inscriere la concurs, nu am inca un raspuns oficial, se pare ca va trebui sa astept pana la intrunirea Comitetului director.
Va rog, sa-mi acceptati scuzele, pentru intarzierea cu care, am raspuns mesajelor dvs.
Studii superioare juridice, iar domeniile in care am activat includ: recrutare - 9 luni, asistent director de functiune - un an, in fisa postului fiind incluse studiile juridice si cele de master, consilier orientare in cariera 1 an si 5 luni in fisa postlui au fost trecute studii superioare, inspector resurse umane 2 ani si 5 luni.
Multumesc.
Buna ziua,

As dori, sa ma ajutati sa inteleg la ce se refera vechimea in specialitatea studiilor. Am depus dosarul la o institutie publica pentru functia de'' Sef Birou Resurse Umane''. La inscriere, am depus toate documentele solicitate in anuntul de angajare, fiindu-mi solicitate si copii ale contractelor de munca anterioare si ale fisei postului, din care sa reiasa faptul ca am fost angajata cu studii superioare 2 ani. Dosarul a fost respins, deoarece au considerat ca nu indeplinesc vechimea in munca in specialitatea studiilor, in speta juridice, desi, anuntul de angajare nu este limitativ, solicitandu-se studii superioare in domeniul juridic, economic sau inginerie.
Mentionez faptul ca, detin si un master in managementul resurselor umane si alte specializari in domeniu.
Va multumesc.